Hakkımızda

Yaşadığımız topraklarda yüzyıllardır sevincini, hüznünü, coşkusunu, acısını, yani insana dair bütün duygularını dışa vurmasına aracı olan halk oyunlarını, folklorümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmayı, kendimize bir borç bildiğimiz için çıktığımız bu yolda Balıkesir’de 2016 yılında AYNA Kültür Sanat Akademi Derneği  Gençlik ve Spor Kulübünü kurduk.

 

Hedeflerimiz
Farkında olmak hayatımızın her anında kullandığımız terimlerin başında gelmektedir. Peki biz kendi hayatımızın ne kadar farkındayız? Sosyal hayat kalitemiz istediğimiz standartlar da mı, yoksa istediklerimizi hep yarınlara erteleyerek yaşamımızı renksiz ve tekdüze yaşamayı mı seçiyoruz?

Uluslararası standartları göz önünde bulundurursak, dış ülkelerdeki bireylerin kendilerine daha çok zaman ayırdıklarını, sanatla,halk oyunları ve kişisel gelişimleriyle daha fazla ilgilendiklerini görmekteyiz.

Hedeflerimizin ana temasını “BİZ” olarak belirlemek, katılımcılarımızın  hayatlarına ufak dokunuşlarla renk gelmesini sağlamaktır.Hayal gücümüzü genişletmek, yaratıcılığımızı artırmak, bedenimizi ve çevremizi tanımak, hayatımızın her anına estetiği temel olarak koymak, kaliteli ve eşsiz hizmet anlayışımızla hizmet vermeye devam etmek, profesyonel kadromuzla hem çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmak hem de yetişkinlerin hayattan daha fazla zevk almalarını sağlamak, sanatı hayatımızın her noktasına işlemesini sağlamak hedeflerimizi oluşturmaktadır.

Biz AYNA Kültür Sanat Akademi olarak; Türk Halk Oyunları Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür Bakanlığının önderliğinde;Halk oyunları, Modern Dans, Müzik, Resim gibi Sanat Dallarında attığımız adımlarla kendimizden çok emin bir şekilde ilerlemektir

AYNA Kültür Sanat Akademisinin en temel ilkesi şudur.

Dansı her nevi ile her türlü asil eğitimde ihmal etmemek gerekir. Ayaklarla dans, fikirlerle dans; kelimeleri hatta kaleminizle dahi dans edebilmelidir insan.